Top Tag

Snubní prsten není jen tak ledajakým šperkem jako všechny ostatní klenoty. Jeho hodnota se totiž neodvíjí jen od ceny materiálu, ze kterého vyroben, ani od jeho hodnoty umělecké, nýbrž především od jeho symbolické hodnoty, která by měla vždy převyšovat ty ostatní, alespoň pokud jde o manžele, kteří ho nosí. Takže pokud si zrovna snubní prsteny pořizujete, nemyslete jen na to, aby byly krásné a cenné, ale také na to, že je budete nosit po zbytek svého života, a proto by měly něco vydržet. Dokonce by měly ustát každodenní nošení, neboť mnoho lidí snubní prsteny nesundává z ruky ani v noci, natož pak v průběhu dne, ať už dělají cokoli. A tak je to správně. Pokud je snubní prsten symbolem slibu a věrnosti našemu partnerovi či partnerce, mělo by se jednat o slib trvalý a bezvýhradný, a tudíž bychom prsten z ruky sundávat neměli.

prstýnky stříbrné

Snubní prsten musí odolat zubu času

Ať už si však o této symbolice myslíme cokoli, rozhodně se vyplatí nechat si svatební prsteny zhotovit zkušeným zlatníkem, který nám bude ručit za jejich kvalitu a za to, že prsten po letech neztratí nic ze svého lesku. Na takový prsten by se tedy měla vždy vztahovat doživotní záruka a možnost úpravy na míru a dle potřeb zákazníka. To je přirozené především v tom smyslu, že s věkem se naše tělo mění, a tak by mělo být možné upravit průměr prstenu tak, aby nám na prstu dobře seděl a nikde neškrtil.

krabička s prsteny

Dámská a pánská varianta téhož

A samozřejmě bychom si měli vždy zvolit takové kousky, které se budou zamlouvat oběma partnerům, tedy jak ženě, tak muži. V tomto směru není žádnou výjimkou, nechat zhotovit dámský prsten o něco zdobnější, třeba s kamenem a pánský v jednodušším provedení, které k sobě budou dokonale ladit, a přesto budou odlišné tak, aby se maximálně zamlouvaly oběma partnerům. Šikovný zlatník toto vše hravě dokáže.

You may also like