Top Tag

Je třeba si zcela upřímně přiznat, že pokud chceme zhubnout více než dvě tři kila, je opravdu nutné změnit zcela od základu vlastní životní styl. Jednoznačně nelze při starých návycích hubnout. Pokud již do toho chceme jít, musíme změnit minimálně tři základní faktory našeho života zcela od základů. Jedno je ale jisté. Nesmíte na sebe spěchat. Vždy si uvědomte, že návyk se buduje minimálně dvacet jedna dní. Proto buďte trpěliví a nechtějte po sobě hned zázraky. Pojďme si říct tři kouzelná pravidla, která vám se změnou pomohou.

•    NEDRŽTE DIETU
První základní kouzelné pravidlo zní právě takto. Nemá cenu zkoušet různé typy diet. Zkuste spíš změnit celkově svůj jídelníček.Jistě jste slyšeli a četli nespočet jednoduchých rad, jak rychle, účinně a bez práce zhubnout. Všichni víme, že organismus není žádná hračka a proto se těchto zvláštních metod vyvarujte. Většinou v těchto případech tělo hubne, protože mu po nějakou dobu vezmete jednu z důležitých látek či živin a po návratu do běžného stravovací režimu se projeví starý známý jo-jo efekt. Tedy neřiďte se obecnými dietami a radami. Najděte si nejlépe schopného výživového poradce, který vám udělá jídelníček na míru. Poradí vám a naučí vás postupně, jak si takový jídelníček sestavit i se zohledněním toho, co rádi jíte a co ne.

 
•    ŽÁDNÉ POLOTOVARY
Uvědomte si, že naše stravování se rok od roku zhoršuje. Většina Čechů nepřipravuje jídla doma, ale navštěvuje různá rychlá občerstvení nebo si sami vaří jídla z různých polotovarů. To jsou však velmi průmyslově upravované a zpracované pokrmy. V závislosti na tom ubývají samozřejmě čerstvé potraviny z našich jídelníčků, klesá tím podíl potřebných výživových složek potravy a tím se objevují další a další problémy s váhou, zdravotním stavem a celkovou kondicí lidí. Tedy přidávejte naopak ovoce, zeleninu, ryby a vodu do svého jídelníčku, ať neskončíte v chemickém kolotoči polotovarů.

•    MOTIVACE
Pokud už jste se tedy rozhodli, že provedete změnu, připravte se na tvrdý boj. Jak jsem zmínila, zafixovat si změnu trvá minimálně dvacet jedna dní. Přičemž je potřeba si uvědomit, že mohou nastat okamžiky, kdy nebudete moci na sto procent dodržet, co jste si vymysleli. Je proto dobré, v momentě, kdy se rozhodnete ke změně, sednout ke stolu, vzít tužku a papír a zapsat si svůj vlastní plán. Naplánujte si také, co budete dělat, když se dostanete do krizových situací. Porušení Vašich plánů není trestné, tedy se netrestejte, ale raději si naplánujte, jak se zpět zapojíte do nového režimu.

Nezapomeňte si naplánovat odměny za tvrdou práci. Určitě si zasloužíte nové boty či podobné milé odměny, které Vás budou motivovat dál v prosazení svého nového životního stylu do Vašeho života.

You may also like